Sa oled siin

Majandus- ja taristuminister tänas Eestit edukalt esindanud noori

10. oktoober 2018 - 17:04
Maateaduste olümpiaadil osalenud noored, nende juhendajad ja toetajad koos ministriga

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson tänas täna Tallinnas selle aasta augustis toimunud rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil Eestit edukalt esindanud Tallinna Reaalkooli noori, nende juhendajaid ning toetajaid.

Rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil, mis toimus 8.-17.august Taimaal, esindasid Eestit Tallinna Reaalkooli õpilased Robin Haljak, Andres Sakk, Willem Klaassen ja Andreas Must, kes tõid koju 1 hõbe- ja 3 pronksmedalit. Lisaks saadi diplomeid rühmatöödes. Osalejad lahendasid nii teoreetilisi kui praktilisi ülesandeid geoloogia, maavarade, struktuurigeoloogia, keskkonnateaduste,  geofüüsika, astronoomia ja hüdroloogia valdkondades. Meie võistlejate juhendajateks olid professor Alvar Soesoo ja Sigrid Hade Eesti Geoloogiateenistusest, lisaks aitasid õpilaste ettevalmistust läbi viia professor Kalle Kirsimäe ja vanemteadur Argo Jõeleht Tartu Ülikooli geoloogiaosakonnast ning professor Siim Veski Tallinna Tehnikaülikooli geoloogiainstituudist.

„Eesti reaalteaduste õpe koolides on olnud heal tasemel kümneid aastaid, mida näitavad ka olümpiaadi tulemused Taimaal. Saavutada rahvusvahelisel olümpiaadil kohe esimesel korral mitu medalit – see on erakordne. Üle maailma on palju neid, kes tunnevad reaalteadusi ja kes oskavad tehnoloogiad kasutada. Aga et olla maailmas konkurentsivõimeline, on Eestil vaja neid, kes oskaks tehnoloogiat luua ehk teadlasi, insenere ja IT-spetsialiste. Häid näiteid on Eestis mitmeid – superkondensaatoreid tootev Skeleton, ajatempli loonud GuardTime jne. Seega eeldused  ja võimalused jõuda meie noortel loodusteadustes, tehnoloogias, inseneriteadustes ja matemaatikas maailma tippu, mitte ainult teadlastena vaid ka ettevõtjatena olemas,“  ütles majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

„Oleme Eesti Geoloogiateenistuses võtnud südameasjaks panustada Eesti õpilaste rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil osalemisesse nii läbi ettevalmistuse, juhendamise kui rahastamise ning oleme valmis ka edaspidi seda koostöös ülikoolidega kureerima. Meie noorte väga head tulemused näitavad, et oleme maateaduste vallas maailmaklassis ja toodud medalid on tunnustuseks meie haridusele tervikuna,“ lisas omalt poolt Eesti Geoloogiateenistuse direktor professor Alvar Soesoo.

Lisaks Eesti Geoloogiateenistusele toetasid Eesti esindajate olümpiaadil osalemist ka Tallinna Haridusamet, Tallinna Reaalkool, Tallinna Reaalkooli Hoolekande Selts, Tartu Ülikooli geoloogiaosakond ja mitmed maateaduste valdkonna spetsialistid. Kokku osales rahvusvahelise olümpiaadil Taimaal ligi 150 noort 39 riigist.