Sa oled siin

Juulis ja augustis on geoloogiateenistuses noorenenud koosseis

18. juuli 2019 - 10:39

Juuli ja augustikuus on Eesti Geoloogiateenistuses noorenenud koosseis, sest meie juures on sellel aastal praktikal kogunisti 8 noort. Geoloogiateenistuse geoloogide juhendamisel tegutsevad noored nii kontoris kui välitöödel. Saame tuttavaks meie juulikuu praktikantidega: 

Marko Kabel ja Karel Pettai on Tartu Ülikooli tudengid geoloogia ja keskkonnatehnoloogia erialalt. Marko lõpetas tänavu geoloogia suuna bakalaureuse ja Karel 1. kursuse ning praktika geoloogiateenistuses kestab 2 kuud. Praktikante juhendavad meie geoloogid Siim Nirgi, Katrin Kaljuläte ja Eriina Morgen. Praktika käigus tegutsevad noormehed maapõueressursside uurimiskeskuses Arbaveres ning osalevad Häädemeeste kaardistamise välitöödel. Kohe praktika alguses avanes Markol hea võimalus käia Suurel väinal merepõhja kaardistamisel. Geoloogiateenistuse praktikale kandideerisid noormehed suurest huvist selle ala vastu ning soovist saada praktilisi kogemusi, tutvusi ja mõtteid magistri- ja kursusetöö teemadeks. Vabal ajal meeldib Markole mängida kitarri, sportida, ta mängib jalgpalli FC Jõgeva Wolves ridades, samuti lugeda. Kareli hobideks on joonistamine, võrkpall, muusika ja kitarrimäng.

Kreete Kakk on EGT-s praktikal juulis ja tema juhendajaks on meie geoloog Jekaterina Nezdoli. Kreete lõpetas Tartu Ülikoolis geograafia bakalaureuse 1. kursuse ning enda sõnul kandideeris ta geoloogiateenistusse praktikale huvist eriala vastu ja soovist end juba varakult täiendama hakata. Praktika käigus teeb Kreete erinevatele digitaliseeritud dokumentidele kvaliteedikontrolli. Kreete ütleb, et töö on huvitav - saab vanade nõukaaegsete kaartidega tutvuda ja näha, kuidas kunagi erialaseid uuringuid tehti ja pliiatsitega kaarte joonistati. Kreete on noorgeograafide ühenduse EGEA juhatuse liige ja tegeleb aktiivselt geograafia populariseerimisega. Vabal ajal meeldib talle lugeda, käsitööd (tikkimist, kudumist, heegeldamist) teha ja ukulelet mängida.

Carmel Kuusk lõpetas sellel aastal Tartu Ülikoolis geoloogia ja keskkonnatehnoloogia eriala esimese kursuse. Aastaga hakkas eriala väga huvitama ning praktikale geoloogiateenistusse kandideeris ta soovist olla ka suvel oma erialaga seotud, samuti selleks, et teada saada, millega võiks peale ülikooli geoloogia-alaselt tegeleda. Carmeli sõnul on praktika geoloogiateenistuses seni olnud huvitav – ta on juba jõudnud näha nii eelmise kui ka selle sajandi dokumente ning nende võrdlemine annab hästi aimu kiirest arengust, mis vahepeal on toimunud. Ülikooli kõrvalt töötab Carmel laste huviringide juhendajana ning vabal ajal armastab lugeda, teatris käia ning Eestimaad avastada.

Markus Ausmeel on Tartu Ülikooli III kursuse geoloogia tudeng. Eesti Geoloogiateenistusse tuli Markus meregeoloogia praktikale, sest on ise mere äärest pärit ja meri on talle südamelähedane. Markuse juhendaja on EGT meregeoloogia ja geofüüsika osakonna juhataja Sten Suuroja. Praktikakoht tundus põnev, sest nii sai siduda kahte talle huvitavat osa: merd ja geoloogiat. Siiani on praktika olnud väga tegus ja esitanud  mitmeid väljakutseid. Vabal ajal mängib Markus bridži, sõidab jalgrattaga või käib ujumas. Eriti meeldib aga talle käia looduses seiklemas.

Rasmus Kont on Tartu Ülikooli III kursuse geoloogiat tudeng ning EGT-sse praktikale tuli ta huvist eriala vastu. Rasmus on seda meelt, et praktilised kogemused loevad palju rohkem, kui see, mis loengutes õpid, kuigi muidugi ka see on tähtis. Rasmuse sooviks oli praktika käigus tegeleda võimalikult erinevate ülesannetega, et saada parem aimdus, mida tulevikus teha võiks. Ning kuna ta on antud valdkonnaga vähe kokku puutunud valis ta praktikakoha EGT-s. Siiamaani on praktika sujunud hästi ning iga päevaga tekib vähem küsimusi ja töö läheb kiiremini. Rasmus ütleb, et päeva lõpuks võib vahest mõne ülesande täitmine küll üsna ühekülgseks muutuda, kuid nähes reaalselt kui palju sai ära tehtud ning tunda väsitavat tööpäeva seljataga, tekib hea tunne küll.  Vabal ajal meeldib Rasmusele sportida, kalal käia, loodust nautida või sõpradega aega veeta.