Sa oled siin

EGT ja Tartu Ülikool allkirjastasid koostöökokkuleppe

5. oktoober 2018 - 11:32
Foto: Eesti Geoloogiateenistus

Reedel, 5 oktoobril, allkirjastasid Tartu Ülikooli rektor prof Toomas Asser ja Eesti Geoloogiateenistuse direktor prof Alvar Soesoo koostöökokkulepe, millega sõnastatakse ülikooli ja teenistuse koostöövaldkonnad.

Säästlik ja tark spetsialiseerumine materjalide ja maavarade kasutamise valdkonnas on üks võtmetegur Eesti kujundamisel arenenud kõrgtehnoloogiliseks riigiks ning näeme EGT ja TÜ koostöös olulist praktilist kasu kogu ühiskonnale.

Eesti Geoloogiateenistuse direktori Alvar Soesoo sõnul on  koostöölepe olulise tähtsusega riigi maapõueressursside uurimise ja parimate kasutusvõimaluste väljatöötamiseks.

Koostöölepe annab oluliselt parema strateegilise aluse riigile vajalike ühisuuringute teostamiseks kõige efektiivsemal viisil. Väga oluliseks osaks on samuti ühistegevused maateadusliku kõrghariduse arendamisel, seda nii läbi magistri- kui ka doktoritööde ühisjuhendamise kui ka praktikabaaside laiendamise. Tartu Ülikooli teadlaste kaasamine toetab kahtlemata nii nõu kui jõuga Eesti Geoloogiateenistusele riigi poolt pandud ülesannete efektiivset, teadmistel põhinevat lahendamist.