Sa oled siin

Eesti Geoloogiateenistuse kevadkonverents tõi täissaali ja huvitavad ettekanded

27. Mai 2019 - 12:37

16. -17. mail toimunud EGT kevadkonverentsi „Maavarade uuringud ja mäenduse perspektiivid“ eesmärk oli tutvustada maavarade uuringute rahvusvaheliselt tunnustatud standardeid, mida  peaks edaspidi rakendama ka Eesti tulevikumaavarade (fosforiit, metalliderikkad kivimid jt) uuringutel. Vastavate ettekannetega esinesid maavarade uuringute tippeksperdid Saksamaalt ja Norrast ning juhtivgeoloogid Soome ja Rootsi geoloogiateenistustest.

Eesti Geoloogiateenistuse geoloogid tutvustasid konverentsil Harjumaa ehitusmaavarade varustuskindluse uuringut ning fosforiidi ja metalsete maavarade kavandatavaid uuringuid. Lisaks räägiti põlevkivi kaevandamise kõrvaltoodete kasutamisest suurtel taristuprojektidel ning ehitusmaavarade kaevandamisest laiemalt.

Seminari esimese päeva lõpus toimus arutelu teemal "Tulevikumaavarade uuringud ja mäenduse perspektiivid Eesti", milles osalesid geoloogiateenistuse, mäeseltsi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Tartu Ülikooli ja ettevõtjate esindajad.  

Hea meel on tõdeda, et koos Eesti mäeseltsiga korraldatud konverentsi vastu oli suur huvi ning kõik esinejad võeti väga hästi vastu. Väga palju oli ka neid, kes eelistasid konverentsi jälgida internetist.

Meie kodulehel on võimalik tutvuda ka konverentsi ettekannetega ja galeriiga.