Sa oled siin

Eesti Geoloogiateenistuse esindus esines Euroopa Geoteaduste ühingu aastakonverentsil

15. aprill 2019 - 9:53
Foto: Eesti Geoloogiateenistus

Aprillikuu teisel nädalal toimunud Euroopa Geoteaduste ühingu (EGU) 2019. aastakonverentsil oli esindatud EGT esindus: geoloogilise kaardistamise ja informatsiooni osakonna juhataja Sten Suuroja, geoloog Siim Nirgi ja hüdrogeoloog Siim Tarros. Kõik esinesid ka konverentsi erinevatel päevadel poster-ettekannetega.

Siim Nirgi ja Alvar Soesoo poster-ettekande pealkirjaks oli „Precambrian iron-sulphide mineralization in NE Estonia“. Sten Suuroja esitletud postri pealkirjaks ja teemaks oli  „Problematic rock complexces in the planned FinEst tunnel route“. Ettekande valmimisel osalesid ka meie vanemgeoloogid Kalle Suuroja ja Anu Veski ning hüdrogeoloog Siim Tarros. Lisaks oli EGTst mererannikute teemal ka Hannes Tõnissoni  (Tallinn University), Sten Suuroja ja Anu Veski ettekanne „Estonian national coastal monitoring programme – a good tool to follow climate change impacts and human impacts on the coasts”.

Konverentsil esitleti kolme GroundEco projekti raames koostatud postrit. Projekti juhtpartneri Läti Keskkonna Geoloogia Meteroloogia keskuse Inga Retike juhtimisel koostatud poster oli lühidalt projekti sisu kokkuvõttev, kandes pealkirja „Development of joint methodology for groundwater dependent terrestrial ecosystem identification and assessment in transboundary area (Estonia-Latvia)“. Pilootaladel tehtavaid uuringuid tutvustavat postrit esitlesid Andis Kalvans (Läti Ülikoolist) ning Siim Tarros – „Groundwater dependent terrestrial ecosystems in hemi-boreal climate: two pilot studies“. Põhjaveest sõltuvate maismaaökosüsteemide identifitseerimise ning hindamise metodoloogia postriga esines Jaanus Terasmaa (Tallinna Ülikoolist) – „Methodology for the identification and assessment of groundwater dependent ecosystems in Estonia“.