Sa oled siin

Eesti Geoloogiateenistuse 2019. aasta tegu on Arbavere uurimiskeskuse uue puursüdamike hoidla valmimine ja aasta kolleeg Maris Lanno

3. jaanuar 2020 - 11:13
EGT aasta tegu 2019 meeskond (pildilt puudub Heikki Bauert)

2019. aasta kokkuvõtteid tehes valis Eesti Geoloogiateenistuse tööpere aasta kolleegi ja aasta teo. Aasta kolleeg 2019 tiitli võitis  personalijuht Maris Lanno. Marist iseloomustavad kolleegid sõbraliku ja professionaalse tööpere liikmena, kes aitab tulla toime bürokraatiaga ning teeb oma tööd südame ja pühendumusega.

Eesti Geoloogiateenistuse aasta tegu 2019 tiitli sai Arbavere uurimiskeskuse uue puursüdamike hoidla valmimine. Valminud puursüdamike hoidlas on lisaks puursüdamike säilitamisele ka ruumid puursüdamike kirjeldamiseks, kivimite esmaseks töötlemiseks ja proovide võtmiseks. Eesti Geoloogiateenistus alustas kaasaegse Arbavere maapõuressursside uurimiskeskuse rajamist Arbavere külla, Kadrina valda 2018.aastal. Uurimiskeskuse rajamise eesmärgiks on koondada Arbaverre kogu riigi omandis olev puursüdamik, mida lisaks Arbaverele hoiustatakse käesoleval ajal veel Keila linnas ja Tuulas, Harjumaal. Kaasaegne uurimiskeskuse rajamine võimaldab lisaks puursüdamike turvalisele hoiustamisele luua kaasaegsed tingimused hoiustatavate kivimite ja setete uurimiseks, arendada nii siseriiklikku kui rahvusvahelist koostööd rakendusuuringute läbiviimisel, korraldada praktikaid, koolitusi, õpikodasid nii õpilastele, üliõpilastele kui teistele huvigruppidele.