Sa oled siin

Eesti Geoloogiateenistus kuulutas välja riigihanke Eesti Geoloogiafondi säilikute digiteerimiseks

7. detsember 2018 - 14:56
Foto: Eesti Geoloogiateenistus

Eesti Geoloogiateenistus avaldas täna riigihangete registris hanke „Eesti Geoloogiafondi säilikute digiteerimine“. Käesoleva hanke raames otsitakse teenusepakkuja Tallinnas, Kadaka tee 82 Eesti Geoloogiateenistuse ruumides paiknevate Geoloogiafondi säilikute digiteerimiseks.

„Eesti Geoloogiafondi kuulub täna 8000 säilikut. Säilikute digiteerimise ja kataloogide korrastamisega tagame nende parema kättesaadavuse nii era- kui riigisektorile ning samuti teeme lihtsamaks nende kasutamise õppe- ja teadustöös. Teenuse käigus digiteeritakse vähemalt 720 000 lehekülge paberkandjal olnud säilikuid,“ ütles geoloogiateenistuse direktor Alvar Soesoo.

Soesoo sõnul on digiteerimise eesmärgiks säilikute elektrooniliste tagatiskoopiate loomine nende originaalsuuruses ning metaandmete täiendamine, digifailidega kataloogide korrastamine ja failide sidumine loodavas geoloogiafondi e-teenuses säiliku unikaalse EGF-tunnusega.

Riigihanke tingimused ja alusdokumendid leiab e-riigihangete keskkonnas. Hanke eeldatav maksumus on 142 000 eurot ning taotluste esitamise tähtaeg on 27.12.2018.a.

Tegemist on esimese riigihankega kolmeosalisest projektist „Eesti Geoloogiafondi digitaliseerimine", mida finantseeritakse 85% Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ja 15% riiklikust kaasfinantseeringust vooru „Valitsusasutuste ja nende hallatavate asutuste avalike teenuste info- ja kommunikatsioonitehnoloogia arendamine“ raames.