Sa oled siin

Eesti Geoloogiateenistus alustas tegevust

2. jaanuar 2018 - 14:09

Selle aasta esimestel päevadel alustas Rakveres, F. R. Kreutzwaldi tänav 5, tegevust Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi haldusalasse kuuluv riigiasutus Eesti Geoloogiateenistus.

Teenistuse põhiülesanneteks on geoloogiline kaardistamine, maapõuealaste andmebaaside haldamine, rakendus-, hüdro- ja keskkonnageoloogiliste uuringute läbiviimine, valitsusasutuste nõustamine ning avalikkuse teavitamine.

Geoloogiateenistuse direktoriks on kinnitatud viieks aastaks pikaajalise TTÜ Geoloogia Instituudi juhtimise kogemusega professor Alvar Soesoo. Asutuse tegevust hakkab koordineerima kaheksaliikmeline nõukogu, kuhu kuuluvad ministeeriumite, teadlaskonna ja tööandjate esindajad.

Planeeritavast 50 töökohast on aasta alguse seisuga täidetud 35. Neist 18 töötasid likvideerimisel olevas Keskkonnaministeeriumi allasutuses, riigi osaühingus Eesti Geoloogiakeskus. Teiseks suuremaks geoloogiateenistusele töötajaid loovutanud asutuseks on Tallinna Tehnikaülikooli Geoloogia Instituut.

Uus meeskond on kõrge potentsiaaliga. Pooled töötajatest on doktorikraadiga või seda kohe omandamas. Teadustööl omandatud kogemused on kindlasti hinnaline kapital rakenduslike uuringute läbiviimisel. Sünergia teket on oodata ka pikaajalise rakendusliku töö kogemusega geoloogide ja teadusasutustest tulnud teadurite koostööst.