Sa oled siin

Avati Arbvere uurimiskeskuse esimene kaasaegne puursüdamikehoidla

10. juuni 2019 - 15:11
Foto: Eesti Geoloogiateenistus

07. juunil toimus Arbavere maapõueressursside uurimiskeskuse esimese kaasaegse puursüdamikehoidla avamine. Eesti Geoloogiateenistuse kaasaegse uurimiskeskuse rajamist Arbavere külla, Kadrina valda, alustati eelmisel aastal ning täna on jõutud esimese uue hoidla avamiseni.

Uurimiskeskuse rajamise eesmärgiks on koondada Arbaverre kogu riigi omandis olev puursüdamik, mida lisaks Arbaverele hoiustatakse käesoleval ajal veel Keila linnas ja Tuulas, Harjumaal. Samuti võimaldab kaasaegse uurimiskeskuse rajamine lisaks puursüdamike turvalisele hoiustamisele luua kaasaegsed tingimused hoiustatavate kivimite ja setete uurimiseks, arendada nii siseriiklikku kui rahvusvahelist koostööd rakendusuuringute läbiviimisel, korraldada praktikaid, koolitusi, õpikodasid nii õpilastele, üliõpilastele kui ka teistele huvigruppidele.

Aastatel 2019-2022 on kavas Arbavere maapõueressursside uurimiskeskusesse lisaks olemasolevatele hoonetele ehitada juurde veel 7 uut puursüdamikehoidlat ning uus uurimiskeskuse hoone.

Vaata kuidas kajastas TTV meie uue hoone avamist siit.