Sa oled siin

Algab esimene maapõuenädal

8. Mai 2019 - 20:43

9. mail algab esimene üleriigiline maapõuenädal, mis kestab kuni 17. maini. Nädala avaüritusi, mis algavad kell 10.00 Viimsi Gümnaasiumis, kanname üle ka siin lehel.

Päeva programm:

10.00 - 10.30 loeng „Tulevikumaavarad“ kooli auditooriumis. Lektor Alvar Soesoo, Eesti Geoloogiateenistuse direktor
10.30 - 11.00 Maapõuenädala pidulik avamine. 
11.20 - 12.35 arutelu „Geoloogia – eraldi õppeaine õppekavasse?“. Arutelule on kutsutud osalema ülikoolide, ministeeriumite, õpetajate ja kohaliku omavalitsuse esindajad. Arutelu juhib Urmas Vaino.
11.00 - 13.15 maapõuealased töötoad Viimsi gümnaasiumis. Töötubades toimetavad 8.-12. klassi õpilased Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja TalTech geoloogia instituudi esindajate juhendamisel.

Vaata otseülekannet üritustest siin lehel või Youtube'is.

Majandus ja Kommunikatsiooniministeeriumi algatusel toimuv maapõuenädal annab kõikidele huvilistele võimaluse osaleda paljudel erinevatel teaduslikel, innovatiivsetel, meelelahutuslikel ja lihtsalt põnevatel maapõuega seonduvatel üritustel nii Tallinnas, Tartus kui ka mujal Eestis.

Maapõuenädala raames toetavad ja korraldavad erinevaid ettevõtmisi Keskkonnaministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Eesti Geoloogiateenistus, TalTech, Tartu Ülikool, Eesti Geoloogia Selts, TÜ Loodusmuuseum, TRV2, VKG, Eesti Energia, Eesti Teadusagentuur, MTÜ Geoguide Baltoscandia, Barlova, kirjastus Argo ja paljud teised.

Tutvu maapõuenädala kava ja üritustega portaalis Eesti Geoloog.