Sa oled siin

Puurimistööd 2020

Oktoobri lõpus jätkuvad puurimistööd Rakvere ja Viru-Nigula valdades. Puurimistööde tellijaks on Eesti Geoloogiateenistus ja läbiviijaks OÜ inseneribüroo Steiger.  Puurimistööde alad on valitud riigile kuuluvatel maadel selliselt, et need jääksid majapidamistest võimalikult kaugele.  Täpsed asukohad leiab allolevalt kaardilt. Eesti Geoloogiateenistus on riigiasutus, kelle üheks ülesandeks on üldgeoloogiliste uurimistööde teostamine. Need puurimistööd on üks osa Eesti Geoloogiateenistuse poolt läbiviidavatest Eesti maavarade uuringutest. Puurimistööde eesmärk on saada puursüdamikud graptoliitargillidi ja fosforiidi omaduste ja nendes sisalduvate keemiliste elementide uuringuks RESTA teadusprojekti raames, mida viivad läbi Tartu Ülikooli ja TalTechi teadlased.

Puuraukude sügavus on ca 30-40 meetrit. Puurimistööd ühes asukohas kestavad orienteeruvalt 3-5 päeva, peale mida uuringuala korrastatakse ja puuraugud suletakse. Samuti rajatakse kaks 50-60 meetrist põhjavee seirekaevu, millest kogutakse andmeid kahe aasta jooksul.

Kaardil saab iga puuraugu kohta pärida ka täiendavat informatsiooni puurimissügavuse ning kohaliku geoloogia kohta. Kui kaarti kodulehel ei kuvata, siis saate selle avada ka Eesti Geoloogiateenistuse kaardiserveris.

Täname ette mõistva suhtumise eest. Küsimuste korral saate pöörduda Maapõueressursside osakonna juhataja Tiit Kaasiku poole telefonil 5190 8839.

 

Viimati uuendatud: 23. detsember 2020