Sa oled siin

Puurimistööd 2020

Perioodil 05.10 - 19.10 toimuvad puurimistööd Lüganuse vallas. Puurimistööde tellijaks on Eesti Geoloogiateenistus ja läbiviijaks OÜ Inseneribüroo STEIGER. Puurimistööde alad on valitud selliselt, et need jääksid majapidamistest võimalikult kaugele ning täpsed asukohad leiab allolevalt kaardilt.

Eesti Geoloogiateenistus on riigiasutus, kelle üheks ülesandeks on üldgeoloogiliste uurimistööde teostamine. Need puurimistööd on üks osa Eesti Geoloogiateenistuse poolt läbiviidavatest Eesti maavarade uuringutest. Puurimistööde eesmärk on saada puursüdamikud graptolliitargilliidi ja fosforiidi omaduste ja nendes sisalduvate keemiliste elementide uuringuks. Uurimissügavus on vastavalt puuraugule 24 m kuni 112 m. Puurimistööd ühes asukohas kestavad orienteeruvalt 3-5 päeva, peale mida uuringuala korrastatakse ja puuraugud suletakse.

Täname ette mõistva suhtumise eest. Küsimuste korral saate pöörduda Maapõueressursside osakonna juhataja Tiit Kaasiku poole telefonil 5190 8839.

Puurimistööd on Kohtla-Järve linnas, Toila ja Viru-Nigula vallas on lõppenud.

Uuringupuuraugud 2020. Kaardilt saab iga puuraugu kohta pärida ka täiendavat informatsiooni puurimissügavuse ning kohaliku geoloogia kohta.

Viimati uuendatud: 21. september 2020