Sa oled siin

Maapõuenädal

Maapõuenädala eesmärk on tutvustada laiemale üldsusele maapõue erinevaid valdkondi, toetada avalikku arutelu maapõuega seonduvatel erinevatel teemadel ning tutvustada elanikkonnale geoloogia, mäenduse ja inseneeria põnevat maailma.

Esimene maapõuenädal toimus 2019 mais, kui inimestel avanes nii Tallinnas, Tartus kui ka mujal Eestis võimalus võtta osa põnevatest avalikest loengutest, külastada töötavaid kaevandusi, astuda sisse geoloogiaga tegelevatesse ettevõtetesse ning tutvuda geoloogide ning nende tegevustega nii laboris kui välitööl.

 

Meenutusi esimesest maapõuenädalast

Esimese maapõuenädala teemaks oli "Maapõu - varandus maa all". Lisaks maavarade ja nende kasutusvõimaluste tutvustamisele oli rõhuasutus ka maateaduste populariseerimisel ning geoloogia rolli selgitamisel meie igapäevaelus.

Geoloogiateenistuse direktor Alvar Soesoo loeng "Eesti maapõuest ja maavaradest" Viimsi Gümnaasiumis maapõuenädala avaüritusel.

Maapõuenädal meedias

Terve nädala jooksul tutvustasid geoloogid Eesti maavarasid ja maapõue ETV saates Terevisioon.
Geoloogiateenistuse direktor Alvar Soesoo Vikerraadio saates Ökoskoop.

Konverents "Maavarade uuringud ja mäenduse perspektiivid"

16.-17.mail toimus maapõuenädala raames ühisministeeriumis Eesti Geoloogiateenistuse ja Eesti Mäeseltsi poolt korraldatud konverents "Maavarade uuringud ja mäenduse perspektiivid". Vaata konverentsi kava ja ettekandeid konverentsi lehelt.

 

Viimati uuendatud: 29. august 2019