Sa oled siin

Laboriteenuste osutamine

Eesti Geoloogiateenistuse laboratooriumi teenuste nimekiri on paindlik ja järgib maapõueuuringute vajadusi, pakkudes tuge ka mittestandardsete ülesannete lahendamisel. Laboratoorium on volitatud kasutama 45 analüüsimeetodit põhja-, pinna- ja joogivee uurimiseks ja 30 analüüsimeetodit kivimite, setete, pinnase ja maavarade (sh turba) uurimiseks.

Laboratooriumi tegevusi on aja jooksul atesteerinud RAS Metrosert ja tunnustanud Eesti Standardiamet. Alates 2002. aastast on laborit akrediteerinud Eesti Akrediteerimiskeskus vastavalt ISO 17025 standardi nõuetele (registreerimisnumber L093; 20.06.2017).

Alates 1997. aastast osaleb laboratoorium rahvusvahelises pinnaseproovide võrdluskatsetes WEPAL-i (Wageningen Evaluating Programmes for Analytical Laboratories) ISE (International Soil-analytical Exchange Programme) programmis, mida juhitakse Hollandist.

Veeproovide analüüsimisel osaletakse Itaalia organisatsiooni Qualitycheck Srls rahvusvahelistes võrdluskatses.

Laboratooriumit juhib keemik Mare Kalkun.

EGT labor võtab proove analüüsiks vastu alates esmaspäevast, 06. aprillist 2020. Proovide vastuvõtt toimub Kadaka tee 82 fuajees. Proovide toomisest ja tühja taara vajadusest palume eelnevalt laborit teavitada telefoni teel 5256298.

Laboratooriumi hinnakiri (206.77 KB, PDF)

Viimati uuendatud: 2. aprill 2020